אימון מנהלים

המילה אימון הושאלה מעולם הספורט. אימון מנהלים, שמכונה גם ליווי מנהלים, תפקידו לפתח שרירים גופניים ונפשיים במתאמן, כאלה שיניבו ביצועים משופרים והשגת יעדים.
בעידן עסקי זה, מנהלים רבים זקוקים לאדם שאפשר לשתף אותו, לקבל ממנו משוב נקי ממניעים של פוליטיקה ארגונית ושינחה אותם איך לפתח כישורים ניהוליים טובים יותר. מנהלים מזהים את הצורך ביכולות מעודנות כמו כישורי תקשורת ויכולות בינאישיות שנועדו לדרבן ולהשפיע על העובדים בצורה הטובה והיעילה ביותר. אימון מנהלים עוסק באדם המתאמן, עוזר לו להכיר את עצמו טוב יותר, לפתח מודעות עצמית ולתרום לארגון בצורה מיטבית. מאמן המנהלים אינו נותן עצות או חוקר את השורשים העמוקים של התנהגות המנהל, במקום זאת הוא עוזר למתאמן להגדיר יעדים ולגבש את הדרך להשגתם.

ליווי מנהלים משלב התפתחות אישית עם צרכי ארגון. הוא מניב שנויים תרבותיים שמועילים לארגון כולו.
אימון המנהלים יוצר קשר משולש בין המאמן, המתאמן והלקוח. המאמן נותן את השירות, המתאמן הוא המנהל שזוכה לליווי, והלקוח מורכב מכמה אלמנטים שביניהם הבוס ומחלקת משאבי אנוש. אימון המנהלים מצליח כששלושת אלה מסכימים על היעדים שמטפחים את המתאמן באופן אישי וגם מקדמים את טובת הארגון.
קיימים סוגים שונים של אימון מנהלים, אבל כולם מתמקדים בהגדרה של יעדים ובגיבוש של הדרך המיטבית להשגתם. המאמן עוזר למתאמן לזהות את הנקודות החזקות שלו, אלה שיעזרו לו להשיג את יעדיו. האימון העסקי נמשך לרוב בין מספר שבועות למספר חודשים. במשך התקופה הזו המתאמן אמור להבחין בשינוי בהתנהגות שלו שמניב קבלת החלטות טובה יותר, גם בתחום האישי וגם בתפקוד העסקי.
האימון העסקי כולל גם חלקים פחות נעימים, כשמתחילות להיחשף תכונות והתנהגויות שהמתאמן לא היה ער להן. שוב, ההשוואה לעולם הספורט חלה גם כאן, ועל המתאמן להשקיע כאב ומאמצים רבים כדי לקטוף את פירות האימון.
מרכיבי האימון:
1. המאמן יכיר את המתאמן, את הקריירה שלו, העבר שלו, שינויים משמעותיים בחייו וכיוצא באלה. אימון המנהלים מתייחס אל האדם ואל היבטי חייו השונים כחשובים בהשגת היעדים.
2. הגדרת שינויים: מה רוצה המתאמן לשנות, אילו יעדים הוא רוצה להשיג בקריירה, בסגנון הניהול, בחייו האישיים ועוד, ואילו תכונות או התנהגויות חוסמות את דרכו.
3. בין המאמן למתאמן ייחתם חוזה שבו ייקבע: תקופת האימון, תכיפות המפגשים, קביעת ציפיות הדדיות, קבלת אחריות אישית והבטחה לשמירה על סודיות.
4. על המאמן להקשיב, להקשיב ולהקשיב.
5. במהלך האימון, מאמן מנהלים טוב מסוגל לזהות דפוסי התנהגות שמפריעים למתאמן להשיג יעדים וקיבעונות מחשבתיים שאינם משרתים אותו.
6. תרגול: המתאמן יקבל מהמאמן משימות ותרגולים שמטרתם לעזור לו לגבור על קשיים ודפוסים מעכבים.
7. זיהוי אינטואיציה: מנהלים רבים אינם יודעים איך להקשיב לאינטואיציה שלהם, וכך מקבלים החלטות שגויות. אימון המנהלים עוזר למתאמן להקשיב לעצמו ולזהות מתי האינטואיציה תועיל לו להגיע לתוצאות.
למעשה, כל המנהלים יכולים להרוויח מאימון, אבל אלה שמרגישים תקועים או מתוסכלים מחייהם המקצועיים הם אלה שלרוב מבקשים את עזרתו של מאמן מנהלים.

קיימים סוגים רבים של מאמני מנהלים, לחלקם יש השכלה אקדמאית ומקצועית וחלקם אוחזים בתעודת מאמן מבתי הספר לאימון השונים. בחירת המאמן תלויה בכימיה ובהתאמה של המאמן והמתאמן. הרי מספר קריטריונים לבחירת מאמן מנהלים:
ראשית, בדוק האם המאמן עצמו חווה את ההצלחה שאותה הוא מבטיח לך. שאל אותו האם הוא הגשים את חלומותיו? הגיע למטרות שהציב לעצמו? ממשיך ללמוד ולהתפתח? האם הוא עצמו ממשיך לעבור אימון מפעם לפעם?

שנית, ערוך ראיון עבודה:
- בדוק מהי הכשרתו (ישנם בתי ספר בישראל שמלמדים אימון, כדאי לבדוק אם בית הספר נתמך בידי פדרציית האימון הבינלאומית, ICF. אם לא, עליך להסתמך על הניסיון שלו והמלצותיו), מהו הניסיון שלו באימון מנהלים ואילו תארים אקדמאיים אחרים יש לו. בקש לראות קורות חיים.
- בדוק מהי גישת האימון שלו וודא שהיא מתאימה לך.
האם הוא מערב עבודה נפשית בתהליך או אולי רוחנית. שים לב, אם המאמן רק מציב יעדים ולא מציג בפניך תהליך התפתחות, אזי נתקלת ביועץ ולא במאמן. מאמן מנהלים מיומן יכוון אותך להתפתחות, יעזור לך לראות את מצבך בצורה ברורה, יסייע בידך לשבור דפוסים שמעכבים את צמיחתך ויוביל אותך לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בעבורך. בסופו של דבר, אתה תהיה זה שימצא את כל התשובות, בהכוונת המאמן.
- בדוק את ההתאמה ביניכם גם ברמה האישית. אתה עומד לצאת למסע חושפני ואישי ביותר, ועליך לחוש בנוח עם האדם שאיתו תעבוד בקרבה כה רבה.
- לבסוף, בדוק את המלצותיו של המאמן ואת אתר האינטרנט שלו.

לא מומלץ להתחיל לעבוד ללא פגישה אישית. אל תשכור שירותיו של איש רק לפי שיחה טלפונית או התכתבות דואל, למרות שאת המשך העבודה בהחלט אפשר לבצע "מרחוק".
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים